Sveiki, mieli Turistai,

Noriu prisistatyti – esu gidė Rita, laisvalaikiu jau kelis dešimtmečius vedu ekskursijas. Sukaupiau ilgametę patirtį, Ignalinos bei Palūšės apylinkėse rinkdama bei užrašydama kraštotyros medžiagą. Esu parašiusi knygą apie Palūšę. Todėl norėčiau pasidalinti savo žiniomis su visais, kurie yra pasiruošę pažinti šį ežerų kraštą. Per tuos ilgus gido darbo metus sutikau begalę žingeidžių žmonių. Labai džiugu, kad jų nuolat tik daugėja. Keliaujantys turistai žavisi mūsų krašto gamta, archajine kaimelių dvasia, domisi istorijos vingiais. Visa tai mane skatina nuolat ieškoti dar negirdėtų istorijų ir, be abejo, rimtų istorinių faktų. Myliu savo brangią Aukštaitiją ir kviečiu visus su ja susipažinti!

Ekskursijas veda I kategorijos gidė Rita Ramanauskienė, kurios teikiamos gido paslaugos yra pažymėtos Aukštaitijos nacionalinio parko produkto ženklu! 

Dėl individualių ekskursijų ir pasiūlymų kreiptis šiais kontaktais:

Ekskursija po Palūšę

Atraskite Palūšę – ypatingo grožio kaimelį su savita istorija.

Prieš 50 metų Palūšės bažnyčios papėdėje pastatytas paminklas pirmosios lietuviškos operos „Birutė“ kūrėjui Mikui Petrauskui tebestovi iki šiolei. Paminkle esantis kompozitoriaus bareljefas byloja apie šios asmenybės tvirtą būdą ir neeilinius muzikinius gebėjimus.

Susipažinę su kompozitoriaus biografija, kilsime aukštyn link Palūšės bažnyčios ir varpinės – kaimiškojo baroko šedevro. Stovint prie šventovės vartų ir grožintis nuostabia Lūšių ežero panorama, taip ir norisi pasakoti apie savitą istoriją turintį kaimelį.

Įžengę į šventorių, pradėsime pasakojimą apie šį architektūros šedevrą, pastatytą 1750 m. ir pavaizduotą ant vieno lito banknoto.

Išėję iš bažnyčios, pagrindine kaimelio gatve žygiuosime link senosios Palūšės valtinės – vandens žygių pirmtakės Lietuvoje, menančios spalvingus ir įdomius praeities laikus.

Išėję iš valtinės, keliausime Lūšių ežero pakrantėmis, nusėtomis aukštaitiškomis pirtelėmis, kuriose sakoma, laumės gyvena…

Taip nejučiomis ir prabėgs pažinties valanda su mažu, prie nuostabaus ežero įsikūrusiu kaimeliu.

Ekskursijos vedamos lietuvių ir rusų kalbomis:

 • Šeštadieniais – nuo 12 val.
 • Sekmadieniais – nuo 10 val.
 • Pirmadieniais – nuo 10 val. 

 

Susitikimo vieta: prie Miko Petrausko paminklo Palūšėje, Ignalinos r.

Ekskursijos trukmė – 1 valanda.

Kaina:

 • Grupei iki 5-ių žmonių – 1 valanda – 40 EUR;
 • grupei iki 10-ties žmonių – 1 valanda – 80 Eur;
 • grupei virš 10 žmonių – 1 valanda –  papildomai 1 Eur asmeniui;

Ekskursija po Ignaliną

Klausantis pasakojimų ir istorijų kviečiame kartu pasivaikščioti Ignalinos gatvelėmis ir miškais apsuptomis ežerų pakrantėmis.

Gamta Ignalinai ploto numatė nedaug– riboja miškai, ežerai ir kalvos. Šie gamtos dariniai žiedu juosia miestą, ir turbūt todėl, jai buvo lemta likti  nedideliu miesteliu.

Pažintį su miesteliu pradėsime geležinkelio stotyje, pro kurią, nutiesus Sankt.Peterburgo – Varšuvos geležinkelį, 1860 m. rudenį pravažiavo pirmasis garvežys. Geležinkelio stoties vandens bokštas – seniausias Ignalinos statinys.

Ir tik 20 a. pradžioje ima ryškėti  Ignalinos miestelio užstatymas. 1905 m. įvedus turgus, pradėta naudotis Turgaus aikšte, kuri dabar vadinama Laisvės. Aikštėje susipažinsime su įdomiais akcentais – fontanu ir Dviratininko skulptūra.

Pasižvalgę po miestelį, pradėsime pažintį su ežerais, kurių aplink Ignaliną priskaičiuojama net iki septyneto! Budrių gatve žingsniuosime link Lietuvos žiemos sporto centro. Užkopsime į Vilkakalnio kalvą ir nuo jos grožėsimės Šiekščio ežero panorama.

Nusileidę nuo kalvos keliausime link Ilgio ežero. Ežeras pasitinka rudeniška ramybe, ar vasaros linksmybėmis. Pageidaujantiems atsigaivinti – bus galimybė trumpam sustoti ir išsimaudyti puikiai įrengtame paplūdimyje.

Eidami seniausia Ignalinos miestelio Smėlio ( vietinių vadinama Smėlinkos gatve) prieisime Paplavinio ežerą. Iš čia atsivers ypatingas vaizdas: tiltas per ežerą ir šalia stovinti Igno ir Linos skulptūra, įkūnijanti Ignalinos vardo atsiradimo legendą.

Baigdami ekskursiją – pasivaikščiojimą, praeisime Ignalinos švenčiausios Mergelės Marijos gimimo bažnyčią ir grįšime į pradinį susitikimo tašką – Ignalinos geležinkelio stotį.

Taip nejučiomis ir prabėgs pažinties valandos su mažu, prie nuostabių ežerų įsikūrusiu miesteliu – Ignalina.

Ekskursijos vedamos lietuvių ir rusų kalbomis:

 • Šeštadieniais – nuo 12 val.
 • Sekmadieniais – nuo 10 val.
 • Pirmadieniais – nuo 10 val. 

 

Susitikimo vieta: geležinkelio stotis. Geležinkelio g. 19, Ignalina.

Ekskursijos trukmė 2 – 3 valandos.

Kaina:

 • grupei iki 5 žmonių –  1 valanda – 40 EUR;
 • grupei iki 10-ties žmonių – 1 valanda – 80 Eur;
 • grupei virš 10 žmonių – 1 valanda –  papildomai 1 Eur asmeniui;

Apžvalginė ekskursija po Aukštaitijos nacionalinį parką

Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtus kartų išgirsti. Atraskite ypatingą Aukštaitijos nacionalinio parko grožį.

Ekskursiją pradėsime Palūšėje, aplankysime paminklą kompozitoriui M. Petrauskui, šv. Juozapo bažnyčią su varpine, senąją valtinę. Iš Palūšės vyksime link Šakarvos.

Kryžkelėje pasukę Kirdeikių kryptimi, atvyksime prie Ladakalnio. Pasigrožėję 12 ha ploto nepakartojama akiračio panorama keliausime į Kirdeikius. Miestelyje aplankysime tarpukario laikotarpiu Pakaso ežero pakrantėje pastatytą šv. Jono krikštytojo bažnyčią.

Išvykę iš miestelio sustosime prie Bitės GSM bokšto ir lipsime 31 m aukštyn į apžvalgos aikštelę bei grožėsimės Šiliniškių kalvagūbrio panorama. Nusileidę nuo bokšto žemyn, važiuosime iki Ginučių piliakalnio.

Užkopę į piliakalnio viršūnę matysime ne mažiau įspūdingą panoramą, kurią turistai labai mėgsta lyginti su Ladakalnio kalnu. Nusileidę nuo piliakalnio šiek tiek grįšime atgal ir keliausime į Ginučių kaimą. Čia sustosime prie XIX a. II pusės technikos paminklo – vandens malūno.

Turistams pageidaujant, aplankysime malūne įsikūrusį muziejų. Iš muziejaus keliausime pirmyn: pro Trainiškį, Vaišniūnus, Strigailiškį grįšime atgal į Palūšę.

Ekskursijos vedamos lietuvių ir rusų kalbomis:

 • Šeštadieniais – nuo 12 val.
 • Sekmadieniais – nuo 10 val.
 • Pirmadieniais – nuo 10 val. 

 

Susitikimo vietą galima pasirinkti: Ignalina, geležinkelio stotis arba Palūšė, automobilių stovėjimo aikštelė šalia Lankytojų centro (Lūšių g. 16)

Maršruto trukmė  – 4 valandos.

Kaina:

 • grupei iki 10-ties žmonių 1 valanda – 20 Eur;
 • grupei virš 10 žmonių – 1 valanda – 2 Eur asmeniui;    
 • papildomos transporto paslaugos grupei iki 15 žmonių – 70 Eur.

 

Grupei iki 15 asmenų yra galimybė užsakyti transportą ekskursijai. Atvykstantiems savo transportu dalyvių skaičius neribojamas.